V Německu doufají, že se americké sankce nedotknou potrubí EU a RF

Předseda východního výboru německé ekonomiky Wolfgang Büchele doufá, že rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o sankcích nebude mít vliv na projekty potrubí EU a RF.

Büchele sdělil RIA Novosti, že Trumpova prohlášení mluví o tom, že odklání podstatné části zákona a administrativa USA vážně vnímá strach Evropské unie a mezinárodní ekonomiky v souvislosti s použitím sankčního balíčku.

„Pokud je Trump při svých prohlášeních seriózní, tak nesmí být sankce minimálně vůči rusko-evropským projektům potrubí, protože rozhodnutí o nich musí podle nového zákona dělat americký prezident,“ poznamenal Büchele.

Zároveň dodal, že pokud se však dotknou americké sankce evropských podniků a projektů, tak bude muset EU zavést odpovídající opatření, aby se vyhnula škodě v evropské ekonomice.

V prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa se uvádí, že nová verze návrhu zákona o sankcích vůči energetickému sektoru RF umožní administrativě USA být více pružnou při jejich použití, což odpovídá zájmům Evropské unie.


Není zde článek celý?