V OSN označili zprávy o desítkách obětí v Rakce za nepotvrzené

V OSN označili zprávy o smrti několika desítek lidí v syrské Rakce v důsledku leteckých útoků USA vedenou koalicí za nepotvrzené, odsoudili však jakékoliv útoky na civilní obyvatele země.

Oficiální mluvčí generálního tajemníka OSN Stefan Dužarrik oznámil, že humanitární agentury jsou velmi znepokojeny nepotvrzenými zprávami o velkém počtu civilních občanů zabitých v důsledku leteckého útoku v Rakce za poslední den.

Pokud se podle něj informace o obětech potvrdí, bude to šokující připomínkou toho, že civilní občané nadále nesou hlavní břemeno konfliktu v mnoha částech Sýrie.

„OSN odsuzuje jakékoliv útoky proti civilním občanům nebo civilní infrastruktury. Vyzýváme všechny strany, které bojují v Rakce a po celé Sýrii, aby přijaly všechna možná opatření k ochraně civilních obyvatel a civilní infrastruktury v souladu s jejich závazky podle mezinárodního humanitárního práva,“ zdůraznil mluvčí generálního tajemníka OSN.

Syrská národní agentura SANA v útery informovala, že letadla koalice vedené USA zaútočila na město Rakka na severu Sýrie, během dne zahynulo 78 civilních obyvatel. Bombardování byly vystaveny čtvrtě As-Sahani a Al-Badu a také At-Tausia.


Není zde článek celý?