V Radě navrhli opravy minských dohod

Spolupředseda parlamentní frakce ukrajinského Opozičního bloku Jurij Bojko je toho názoru, že pro urovnání konfliktu na Donbasu je třeba změnit formát minských dohod a vytvořit novou cestovní mapu v rámci posledních telefonických jednání v „normandském formátu“.

Koncem července prezidenti Ruska, Francie a Ukrajiny a kancléřka SRN po tříměsíční pauze projednali telefonicky urovnání na Donbasu a domluvili se o schůzce externích poradců hlav států „normandské čtyřky“, která se má konat ve druhé polovině srpna. Podle informace tiskové služby Kremlu si strany vyměnily názory na situaci na jihovýchodě Ukrajiny s ohledem na problémy s realizací minských dohod.

„Reálným mechanismem je vytvoření cestovní mapy v rámci „normandského formátu“, účast v této práci Američanů, náš návrh nasazení „modrých přileb“ na linii rozdělení, aby byla zastavena palba, a konečně přechod k politickému procesu urovnání v rámci minských dohod… teď je třeba změnit jejich formát a náplň“, cituje Bojka tisková služba jeho strany.

Podle jeho názoru má být iniciátorkou tohoto procesu ukrajinská strana. A reformování má spočívat ve vytvoření nové cestovní mapy v rámci posledních telefonických jednání v „normandském formátu“.


Není zde článek celý?