V Rusku se připravuje sériová výroba "neviditelného pláště" pro ozbrojené síly

Průmysl se připravuje k sériové výrobě membránového „neviditelného pláště“ pro Ministestvo obrany a MV, sdělili RIA Novosti ve Fondu perspektivních výzkumů (FPV).

„Jsou provedeny nutné vědecko-výzkumné práce, prakticky dokončeny technologické výzkumy a je prováděna příprava k sériové výrobě.

Ve fondu upřesnili, že nová technologie může být využita v zájmu výsadkových vojsk, k výrobě oděvů a výstroje pro extrémní sporty, speciálních oděvů pro polárníky.

„V rámci přechodu k následující etapě na základně inovačního centra perspektivních materiálů už vzniká pokusná výroba, kde je už vytvořeno několik partií membrán pro potřeby textilních kombinátů“, dodali ve FPV.

Vědci také upřesnili, že v rámci zadaných úkolů je zhotovena vodotěsná membrána, která však propouští páru a vzduch. Přitom domácí výrobek nejen propouští vláhu, ale odolá tlaku více než 10 metrů vodního sloupce.

„Svými vlastnostmi domácí výrobek překonává zahraniční analogie, při tom je levnější a celý výrobní řetěz je zcela soustředěn v Rusku“, dodali ve FPV.


Není zde článek celý?