V Sýrii vyzkoušejí nové vrtulníky Mi-28UB

Nové výcvikové a bojové vrtulníky Mi-28UB mají projít zkouškou v Sýrii, uvedl generální ředitel holdingu Vrtulníky Ruska Andrej Boginskij, jenž se účastnil natáčení dokumentárního pořadu „Vojenské akvizice. Letectvo v Sýrii. Vrtulníky“.

V současné době má Rusko v Sýrii mimo jiné vrtulníky Mi-28N Noční lovec.

„Dnes má Mi-28N pilota a operátora. Hlavním cílem modernizace je jeho přetvoření do výcvikové a bojové verze, aby vrtulník šlo řídit z každé kabiny. Chtěli bychom, aby zde (v Sýrii) byly vrtulníky svým způsobem otestovány,“ uvedl Boginskij.

Podle moderátora pořadu dodávky prvních vrtulníků série UB do ruské armády, přesněji do ruské skupiny v Sýrii, se plánují na rok 2017.

Kromě toho podle Boginského po zkušenostech v Sýrii vrtulníky procházejí úpravami.

„Naše vrtulníky již dnes procházejí úpravami. Jedná se především o palubní obranné systémy, které se dnes instalují na všechny stroje. Jedná se o efektivní příklad práce průmyslu a reakce na poměrně problematické otázky v zájmu zachování životů našich pilotů,“ uvedl Boginskij.

Moderátor vysvětlil, že se má jednat o systém Vitebsk — systém elektronické války, který kolem vrtulníku vytváří neviditelnou obrannou sféru, jež odklání samonaváděcí rakety.


Není zde článek celý?