V USA byla bývalá diplomatka uznána vinnou z nucení k otroctví

Soud v USA uznal bývalou pracovnici velvyslanectví v Jemenu vinou z toho, že ona spolu s manželem nutili svoji domácí uklízečku k otroctví, informují noviny Washington Post.

Podle informací novin federální soud v Alexandrii ve státě Virginia učinil rozhodnutí, že bývalá vyslankyně USA Linda Howardová a její manžel Russell v roce 2007 nutili k otroctví svoji domácí uklízečku z Etiopie Saru Row a znásilňovali ji. Soud rozhodl, že Howardová musí ženě vyplatit 3 miliony dolarů jako kompenzaci.

Podle slov Row během práce u Howardových jí často nedovolovali opouštět dům, nutili ji pracovat 85 až 90 hodin týdně, sebrali jí pas a neprodlužovali vízum.

Howardová, které odešla do penze v roce 2013, obvinění odmítla a prohlásila, že Row nemá právo podávat žalobu na náhradu škody podle zákona o obchodu s lidmi, jelikož ten do roku 2008 nebyl platný.

Jak zmínily noviny, před pěti lety tento soud uznal vinými pár z obchodu s lidmi vůči jiné uklízečce z Etiopie v roce 2008. Tehdy měli poškozené vyplatit 3,3 milionu dolarů, opustili ale zemi a odjeli do Austrálie, kde se proti rozhodnutí soudu odvolali. Tento případ byl vyřešen v roce 2015.


Není zde článek celý?