V USA vyrostl prodej bunkrů o 90 % kvůli vyostření vztahů s KLDR

Americká společnost Rising S, která se specializuje na vytváření podzemních úkrytů, hovoří o 90 % zvýšení prodejů za poslední dva týdny na pozadí vyostření vztahů mezi Severní Koreou a USA, informuje televizní společnost Fox News.

Podle tvrzení manažera společnosti Harryho Linche vyrostl prodej bunkrů obzvlášť silně v Japonsku. „Na Japonsko přišla značná hrozba ze strany KLDR, lidé mají strach,“ dodal. Podle jeho slov vyrostly ukazatele prodejů také v USA po zprávách o mezikontinentálních balistických raketách Severní Korei.

Na stránkách společnosti je katalog bunkrů, které se různí jak svými rozměry — od minibunkrů o rozměru od 8 do 12 metrů, jež mají jednu místnost, v níž je kuchyně, toaleta a ložnice o ceně 39,5 tisíce dolarů, až po velké apartmány o několika pokojích či dokonce celé komplexy, jejichž cena může převýšit osm milionů dolarů.

Například podzemní bunkr s názvem Aristokrat je dimenzován pro více než 50 lidí, kromě oddělené kuchyně a obývacího pokoje do něho patří i garáž, bowling a herní místnost, sauna, kino a fitness sál a spíž, to vše napájí elektřinou místnost s agregáty.

Manažer ovšem neupřesnil, po jakém typu bunkrů je největší poptávka.


Není zde článek celý?