Váňa o koalici ANO s komunisty: Bavím se s každým slušným člověkem

Po senátních volbách nebylo o Josefu Váňovi dlouho slyšet. Známý žokej, který je již několik let zmámen kouzlem Andreje Babiše, na sebe ovšem díky Parlamentním listům opět upozornil. Nejen, že se zastal svého vůdce kvůli Čapímu hnízdu, ale také naznačil, že by si dokázal představit spolupráci hnutí ANO s komunisty.

Váňa se evidentně nezříká jakékoliv koalice, která by umožnila vládu hnutí ANO. „V Karlových Varech je koalice hnutí ANO s více stranami a opozice jenom čumí, jak je to možné. Tak nechápu, proč by takto nemohla fungovat i budoucí vláda,“ domnívá se osobnost dostihového sportu.

Komunisti pro něj problémem nejsou. „Já vycházím s každým slušným člověkem a je mi jedno, jestli je černý, nebo bílý,“ říká Váňa v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Kauzu Čapí hnízdo, která momentálně hýbe českou politickou scénou, nevnímá neúspěšný kandidát na senátora jako problém a stejně jako Babiš ji považuje za načasovaný útok na předsedu hnutí, které reprezentuje.

„To zcela jistě náhoda není. Je to předvolební boj,“ je přesvědčen. „Preference stoupají, protože spousta lidí pochopila, že staré praktiky ,rozkraď, co se dá‛ už konečně musí skončit,“ dodává.

Není zde článek celý?