Ve Státní dumě chtějí na půdě OSN probrat akce amerického letectva

Místopředsedkyně Stání dumy Irina Jarovaja navrhla na půdě OSN probrat akce amerického letectva v Sýrii a označit je buď za nekompetentní, nebo za zločinecké.

Syrská agentura SANA s odvoláním na místopředsedkyni místní odbočky Červeného půlměsíce oznámila dříve, že mezinárodní koalice v čele s USA zasadila úder leteckými fosforovými pumami na nemocnici v Rakce.

„Nastal čas na půdě OSN podrobit kritice americké letectvo (…). Je nutné zjistit, zda jde o naprostou nekompetenci a zločinnou nedbalost, nebo o zastíraný úmysl likvidovat ty, kteří nejsou teroristy,“ uvádí slova Jarové její tisková služba.
Podle poslankyně poslední dobou ze strany americké koalice „dochází příliš často k podvodům a chybám, za kterými fakticky stojí zločiny“.

Agentura SANA oznámila, že koalice během náletu 9. června použila fosforové pumy. Podle agentury zahynulo nejméně 17 osob.

Koalice v čele s USA, která bojuje proti Islámskému státu, prohlásila, že používá fosforovou munici v Sýrii v souladu s mezinárodními zásadami a bere ohled na bezpečnost civilistů. Mezinárodní lidsko-právní organizace Human Rights Watch vystoupila s kritikou používání fosforových pum.


Není zde článek celý?