Ve Státní dumě okomentovali návrh Pentagonu dodávat smrticí zbraně na Ukrajinu

První místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Alexandr Šerin v besedě se zpravodajem RT okomentoval návrh Pentagonu dodávat smrticí zbraně na Ukrajinu. Podle jeho názoru hodlají Američané vyzískat co nejvíce z vnitřního konfliktu v této zemi.

„USA se snaží zachovat si pozici země, která je dnes ve světě na prvním místě v prodeji zbraní a v zisku z tohoto prodeje. Američané stejně jako jejich prezident byli vždy naprosto materialistickým národem. Dělají všechno výhradně v zájmu svého státu, dokonce když to poškozuje zájmy jiných zemí. To je obyčejný pokus prodat zbraně pod vykonstruovanou záminkou boje proti vnější agresi“, prohlásil.

Šerin podotkl, že spolu se zbraněmi se dostanou na území Ukrajiny také američtí instruktoři, kteří budou pobírat slušné výplaty. To všechno si vyžádá další výdaje, které by mohl kyjevský režim použít nikoli na válku, ale na pomoc obyvatelstvu.

„USA vždy posílají instruktory, aby naučili používat zbraně. Přičemž na účet země, která zbraně kupuje. Takže peníze, které by mohly být použity na sociální potřeby, vynaloží Ukrajina na nákup těchto zbraní. Kyjevskému režimu to ale v jeho výpadech proti Rusku nepomůže“, zdůraznil poslanec.


Není zde článek celý?