Více než 500 Rusů v Turecku si postěžovalo na zhoršení zdravotního stavu

Rospotrebnadzor obdržel od Rusů, trávících dovolenou v tureckých lázeňských střediscích, více než 500 stížností na zhoršení zdravotního stavu, uvádí se na webových stránkách úřadu.

Stížnosti přicházely na „horkou linku“, kterou Rospotrebnadzor otevřel v souvislosti se zprávami o vypuknutí viru Coxsackie.

„Případy onemocnění byly evidovány v hotelech měst Side, Alanya, Belek, Kemer a dalších. Největší počet nemocných byl mezi dětmi do 14 let“, uvádí úřad.

Před tím mnohá média napsala, že v Turecku stoupá počet turistů, kteří onemocněli virem Coxsackie (jednou z nakažlivých infekcí). Desítky turistů byly nuceny předčasně ukončit dovolenou. Turecké ministerstvo zdravotnictví popřelo tyto zprávy a uvedlo, že jsou spekulativní.

Rospotrebnadzor zaslal 7. srpna do Ankary oficiální dotaz ohledně epidemiologické situace v lázeňských střediscích, ale odpověď zatím nedostal. Kromě toho úřad společně s Rosturismem uznal, že podmínky v oblasti Antalye nejsou pro zdraví ruských turistů bezpečné.

Virus Coxsackie je RNA virus. Projevuje se většinou poruchou práce střev, průjmem, celkovou intoxikací a charakteristickou vyrážkou. Inkubační doba je 4-7 dní. Průběh infekčního procesu je celkově hladký, ale někdy se vyskytnou komplikace.


Není zde článek celý?