VIDEO: Gól slavil hajlováním. Teď hraje v Česku druhou ligu

Velmi kontroverzní posilu získal do svých řad druholigový fotbalový tým Olympia Praha. Někdejší kapitán řeckého národního týmu do 19 let Georgios Katidis v roce 2013 svůj gól v dresu AEK Athény „oslavil“ hajlováním. Následně dostal doživotní zákaz reprezentovat Řecko ve všech národních výběrech. Vedení nováčka Fotbalové národní ligy Katidise brání.

„Tento čin poté již nikdy neopakoval, jak bylo mylně uvedeno v některých českých médiích. Klub FK Olympia mu proto dává šanci restartovat svou kariéru.“ uvedl klub Olympia Praha na svých webových stránkách.

Georgios Katidis si svým gestem prakticky zničil nadějně rozjetou kariéru. Před čtyřmi lety vstřelil v utkání řecké ligy mezi AEK Athény a Veriou (2:1) v 84. minutě nakonec vítězný gól AEK. Poté si stáhl dres a fanoušky „pozdravil“ zdviženou pravicí. Proti hráči se v Řecku, které za války okupovali nacisté, okamžitě zvedla vlna nevole.

„Nejsem fašista, a kdybych věděl, co to znamená, tak bych to nedělal. Jde o nedorozumění, jsem fotbalista a slavím góly tak, abych dostal fanoušky ze sedadel. Nemělo jít o fašistické gesto, ale chápu, že lidé můžou být naštvaní, a proto se omlouvám,“ řekl tehdy Katidis. Omluvy však nepomohly. AEK Athény s tehdy dvacetiletým fotbalistou rozvázalo smlouvu a s reprezentací byl konec. Následující čtyři roky Katidis vystřídal několik menších klubů. Nikde ale nesetrval dlouho.

Nováček Fotbalové národní ligy, tedy druhé nejvyšší české soutěže, Olympia Praha se rozhodl dát čtyřiadvacetiletému hráči s pošramocenou pověstí šanci.

„Rádi bychom reagovali na nepříjemnou situaci, do které se dostal před pěti lety mládežnický reprezentant Řecka Georgios Katidis vinou své mladistvé nerozvážnosti. Za své gesto byl potrestán řeckým fotbalovým svazem, a to vyřazením ze všech reprezentačních výběrů. Zároveň byl vyřazen ze svého mateřského klubu AEK Atény. Vzápětí se za své počínání omluvil klubu i veřejnosti na řeckém televizním kanále,“  napsala Olympia Praha na webových stránkách.

Není zde článek celý?