VIDEO: Jdeš bít polštář? A budeš si představovat, že je to muslim? ptá se otec dcery

Na internetu koluje video malé holčičky, která baseballovou pálkou mlátí do polštáře. Muž, který věc natáčí – pravděpodobně její otec –, ji v tom podporuje. Přečtěte si, co jí říká a jak ji podporuje v nenávisti.

„Co jdeš dělat?“
„Jdu bít polštář.“
„Jdeš bít polštář? A budeš si představovat, že je to cikán nebo muslim?“
„Jo!“
„Tak dej mu pořádně!“

„Počkej, jenom mu zlom pár kostí, nezabij ho.“

„Co jsou cikáni?“
„Jsou to zm*di.“

„Povinností rodiče je dbát na rozumový, citový a mravní vývoj dítěte. Podněcování dítěte k nenávisti vůči lidem, kteří žijí v ČR, je porušením této povinnosti. Nabízí se trestněprávní odpovědnost rodiče stejně jako rodičovská. K ochraně všeobecného prospívání slouží orgán sociálně právní ochrany dětí, který by se měl videem, respektive jednáním rodiče zabývat,“ okomentovala video pro server Romea.cz Klára Kalibová z organizace IN IUSTITIA, která která pomáhá obětem násilí z nenávisti.

„Druhým aspektem je pak zveřejnění nebo šíření videa v prostředí sítě internet. Pokud je video zprostředkováno okruhu více lidí s cílem podnítit je k nenávisti, je na místě jednání posoudit jako § 356 tr. zákoníku. Pokud by video bylo umístěno cíleně na profilu osob, které jsou romské národnosti nebo muslimského vyznání, s cílem je zastrašit, lze uvažovat i o trestném činu dle § 352 odst. 2 trestního zákoníku,“ dodala Kalibová

Není zde článek celý?