Vojenské posádky Su-30SM promluvily o vítězství v Aviadarts

Vojenské posádky Su-30SM promluvily o své účasti a vítězství v soutěži Aviadarts v rámci ArMI 2017, praví se na video ministerstva obrany RF.

Hlavními hrdiny námětů video jsou vojáci, kteří dosáhli vysokých výsledků v povolání: posádky letadel, lodí, obsluha systémů PVO a dělostřelci, posádky obrněných vozidel a mnoho dalších. Ruský tým zastupovala posádka velitele, kapitána Jurije Balašova a navigátora, nadporučíka Nikity Podkovyrova, který vyhrál celoarmádní etapu soutěže Aviadarts 2017.

Pokovyrov poznamenal, že cvičení na soutěž probíhalo šest měsíců. Balašov sdělil, že „věděli jsme, že všechny týmy jsou silné, od všech se dala čekat překvapení nebo nějaké triky. Tušili jsme to a rozebírali všechny možné varianty.“ Nadporučík upřesnil, že nejsložitějšími byly letecké boje. Balašov řekl, že „cíl vzdušného boje spočívá v obsazení lepší pozice, odpálení na nepřítele imitované střely a palby z děla.“ Přitom „vzájemné porozumění má být takové, aby navigátor momentálně pochopil, který úkon chystám.“

Mezinárodní etapa soutěže Aviadarts 2017 se poprvé koná v Číně. Účastní se jí na 40 posádek Letecko-kosmických sil RF. Ruské posádky se účastní všech osmi nominací s vlastní technikou, včetně letounů Su-35, Su-30SM. Su-34, Su-24M, Su-24MR, Su-25, Tu-22M3, Il-76 a vrtulníků Ka-52, Mi-28N, Mi-35 a Mi-8.


Není zde článek celý?