Volat policii na cizince je podle Řádu národa v pořádku. Prý by to měl dělat každý

Je dobře, že Řád národa tohle nedělá. | FOTO:

Volat policii na cizince jdoucí po ulici je v pořádku a měl by to dělat každý. Alespoň si to myslí Josef Zickler, předseda Řádu národa – Vlastenecké unie, se kterým spolupracuje známá xenofobní kapela Ortel. Zickler se k věci vyjádřil po tom, kdy jeden z členů jeho řádu, Roman Sedlačík, zavolal policii na turisty procházející se po Hodonínu. Zdálo se mu, že jsou divní, protože mají tmavou pleť.

„Ptal jsem se urostlého černocha, co tu dělají, odkud jsou a jestli jsou muslimové. Jeho manželka se zděsila, nechápu proč, ale zároveň nechápu lidi, kteří si jich nevšímají a pomalu si zvykají. Zavolal jsem městskou policii, ať je aspoň legitimují, ať máme jistotu, co k nám sem leze! Žádám všechny občany, nebuďte připos*aní, využijte svého práva a využijte toho, že máme městskou i státní policí, která má přece: Pomáhat a chránit!“ napsal na Facebook Sedlačík.

Šéf Řádu národa Sedlačíka chválí. „Já i celé hnutí stojíme za postupem pana Sedlačíka. Chování pana Sedlačíka by mělo být chováním každého řádného občana naší země,“ konstatoval Josef Zickler. Řád národa, který se profiluje především tím, že na sociální sítě umisťuje jeden citát za druhým, na sebe nedávno upozornil kandidátkou, která se v koženém obleku a s maketou útočné pušky nechala pro kampaň fotit na hranicích. Ty hlídá před migranty…

Co je Řád národa − Vlastenecká unie? Hlásí se otevřeně ke konzervativnímu nacionalismu, předseda hnutí Zickler, který se současně prohlásil velmistrem tajemné náboženské organizace Řád strážců koruny a meče, napsal časopisu Faktor S toto: „Nastává doba vůdců, kteří nekompromisně řídí své strany. Pryč se stranickou demokracií.“ Sídlo Řádu je v Praze, v budově, která patří Ruské federaci. Jedenašedesátiletý Zickler vystudoval školu SNB. Pracoval u bezpečnostních složek před rokem 1989 i po roce 1989. Jeho politické hnutí má ambice uspět v letošních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Na Facebooku ovládá silnou stránku, která má více než 275  tisíc sledujících lidí. Ty nasbíral tím, že až dosud na profilu uveřejňoval nejrůznější nekonfliktní citáty. Politiku přidává postupně.

Není zde článek celý?