Vynalezeno v Rusku. Je třeba dohlédnout i na předpovědi počasí

K další skupině, po neposlušných oligarších, jogínech a lidech hledajících pokémony v kostele, kterým hrozí nebezpečí, jsou meteorologové. Na ně se teď zaměřila prokuratura, protože prý špatně předpověděli počasí na konci května. Řádění větru tehdy mělo 29. května v Moskvě vážné následky.

Přibližně 200 lidí bylo zraněno a více než 30.000 stromů a 2000 vozů bylo poškozeno poté, co v Moskvě koncem května řádil sil silný vítr.

„Jednou z příčin katastrofických důsledků byla nepřesná prognóza“ Federální služby pro hydrometeorologii a monitorování životního prostředí Rosgidrometu, říká mluvčí úřadu generálního prokurátora.

Oddělení spadá pod ministerstvo životního prostředí a státní zástupci požádali ministra životního prostředí Sergeje Donskoje o „vyšší přesnosti prognóz ohledně jevů spojených s nebezpečným počasím“, řekl mluvčí prokurátorů Alexander Kurennoj.

Moskva letos v létě utrpěla několik nečekaných bouří, což vedlo některé úředníky k požadavku drsnějšího opatření proti osobám předpovídajícím počasí za nepřesné předpovědi.

Poté, co byl „promočený na kost“ Vladimír Žirinovský, šéf liberální demokratické strany (LDPR), vyzval ke zrušení hydrometeorologického centra v Rusku.

„Dokonce i já jsem viděl, jak přichází černý oblak,“ řekl. „Zatímco všichni se díváme na oblohu skrze naše okna, oni pravděpodobně obědvají.“

V Jihoafrické republice na to šli důkladněji a až desetiletým vězením tam již před několika lety hrozili každému, kdo bude zveřejňovat nepřesné předpovědi počasí bez povolení oficiálního meteorologického úřadu. I meteorologie se může stát riskantním povoláním

Není zde článek celý?