WSJ: speciální prokurátor „ruského případu“ sezval velkou porotu

Speciální prokurátor „ruského případu“ Robert Muller sezval velkou porotu, což může svědčit o intenzifikaci vyšetřování údajného „vměšování Ruska“ do prezidentských voleb v USA, píší noviny Wall Street Journal s odkazem na zdroje obeznámené se situací.

Speciální velké poroty umožňují vyšetřovatelům podávat soudní požadavky na poskytnutí dokumentů, přivádět svědky pod přísahou a požadovat zahájení trestních řízení.

Zmiňuje se, že nová porota byla vytvořena bezprostředně v americkém hlavním městě. Do té doby bylo známo, že federální vyšetřovatelé, v jejichž práci pokračuje tým Mullera, využívá velkou porotu ve státě Virginia.

Během posledních týdnů velká porota zahájila práci při speciálním výboru Mullera. Zdroje Wall Street Journalu předpokládají, že vyšetřování vstoupilo do nové fáze. Noviny si myslí, že speciální prokurátor bude potřebovat minimálně několik měsíců.

Speciální právní konzultant Bílého domu Ty Kobb prohlásil, že v administrativě amerického prezidenta nic nevědí o vytvoření velké poroty, podporují ovšem jakékoli činnosti pro zrychlení vyšetřování.

Jak informovala agentura Reuters, která se odkazuje na vlastní nejmenované zdroje, porota již začala pracovat na svědectví ve spojení se setkáním syna prezidenta Donalda Trumpa-mladšího s advokátem z Ruska Natalií Veselnickou.


Není zde článek celý?