Železniční oblouk mostu přes Kerčský průliv byl dopraven k plavební dráze

Železniční oblouk mostu přes Kerčský průliv o hmotnosti 6 tisíc tun byl na plovoucích opěrách dopraven do místa plavební dráhy a připraven k montáži na pilíře, sdělilo informační středisko Krymský most.

„Plovoucí opěry dopravily v noci železniční oblouk Krymského mostu do Kerčského průlivu, k místu plavební dráhy pod mostem, aby byl pak vyzdvihnut do projektované výšky,“ sdělilo středisko.

Opěry s obloukem byly včera pozdě večer vypraveny z kerčské technologické plošiny a urazily za půldruhé hodiny téměř 4 km do Kerč-Jenikalského průplavu. Zbývajících 300 metrů byl oblouk na opěrách „dotažen“ do pilířů plavební dráhy s pomocí břehových šroubových kotev, kotevních lan a dalších speciálních zařízení. Všechno pak bylo zajištěno kotevními lany.

Stavbaři se připravují na další závažnou etapu operace: zdvíhání do projektované výšky 35 metrů. Montáž oblouku se má konat další den a noc.

Teď se koná zajištění zdvihacích lan na zvedací traverzy rozpětí mostu, pak mají pracovat zdviháky. Oblouk má být zdvihnut metr nad opěrami a viset tak hodinu. Pouze po tom začne další zdvíhání.


Není zde článek celý?