Zimbabwští rozvědčíci vysvětlili neúspěch v sibiřském lese na ARMI

Zimbabwský tým, který skončil na posledním místě v první etapě soutěže vojenských rozvědčíků na Armádních mezinárodních hrách v Novosibirsku, měl problémy při pochodu, a členové týmu to vysvětlili tím, že v jejích zemi podobné lesy nejsou, oznámili na departamentu informace a hromadných komunikací Ministerstva obrany RF.

Kromě týmu Zimbabwe se soutěže účastní vojáci z Arménie, Běloruska, Kazachstánu, Číny, Ruska a Uzbekistánu. Podle výsledků první etapy, která zahrnovala výsadek z vrtulníku, usilovný pochod a organizování přepadu se zajetím domnělého nepřítele, jsou na prvním místě Rusové.

„Nejsložitější etapou je pro tým rozvědka v lese, protože v Zimbabwe podobné lesy nejsou. Díky soutěži má tým jedinečnou možnost získat zkušenosti z orientování v lesním terénu“, oznámili na rezortu.

Nicméně, jak podotkli na MO, rozvědčíci ze Zimbabwe se nechtějí vzdát, a hodlají dohnat zameškané v příštích etapách.

Podle slov vedoucího týmu majora Justina Jowa se připravovali vojáci na soutěž ve vlasti čtyři měsíce. Poznamenal rovněž, že zimbabwský tým přichystal překvapení — zvláštní vystoupení, které ukáže na závěrečném ceremoniálu. Žádné detaily rozvědčíci nevyzradili.


Není zde článek celý?