4leté dívky „nuceny“ nosit hižháb v britských státních školách

Islámské školy včetně těch, které financuje britská vláda a soukromé instituce, nutí děti – některé z nich jsou velmi mladé – nosit islámský hidžáb jako součást jejich uniformy.   

Oděv, který je určen k ochraně žen před touhami mužů, je silně přidružen konzervativním interpretacím islámské víry. Toto odhalení, že jsou děti nuceny nosit závoje ve škole, přišlo jen pár týdnů poté, co kampaň Transport for London road safety propagující malou dívku v hidžábu, byla kritizována a nakonec zrušena za „sexualizaci čtyřletých“.

Toto odhalení pochází z výzkumu National Secular Society, která informovala ministerstvo školství, že pokrývka hlavy je povinnou školní uniformou pro dívky v 59 školách po celé Británii, píše deník Sunday Times.    

Z těchto 59 škol je osm financovaných státem – a tři z nich jsou základní školy, do kterých chodí čtyřleté děti.

Příklady politiky jednotné uniformy uváděné v médiích ukazují, jak mohou být předepsána pravidla, která vyžadují, aby dívky zakrývaly své obličeje. Jeden říká, že „tvář musí být zakrytá mimo školu,“ zatímco jiný tvrdí, že: „Je velmi důležité, aby uniforma byla volná a skromná a aby byl hidžáb těsně nasazen na hlavě. Uniforma je povinná.“

Stavíc se proti těmto pravidlům, zpráva společnosti, která provedla výzkum, uvádí: „Žádné dítě by nemělo být nuceno nosit ve škole hidžáb nebo jiný předmět náboženského oblečení.“

Toto odhalení následuje podobný výzkum ze začátku září, který odhalil, že existují potenciálně tisíce státních škol, které umožnily nosit hidžáb.

Ředitelství školství Ofsted údajně zkoumá, zda byl tento krok, nosit hidžáb po celé Británii iniciován samotnými školami, nebo zda „existují důkazy o tom, že by školy čelily vnějšímu tlaku“ od rodičů nebo náboženských skupin.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Facebook)

Není zde článek celý?