Afghánský migrant zatčen za „zabití ze cti“ své 14leté sestry

18letý migrant z Afghánistánu byl zatčen v rakouském hlavním městě Vídni poté, co bodnutím zabil svou vlastní 14letou sestru, údajně kvůli zabití ze cti.                                                        

18letý migrant údajně zabil svou sestru poté, co se s ní pohádal, protože si stěžovala svým rodičům, že nechce jít do školy.

Mladý Afghánec prohlásil, že „explodoval“ poté, co jeho sestra zakřičela na své rodiče a fyzicky do něj strčila, napsal deník Kronen Zeitung.

Mluvčí úřadu pro mládež a rodinu Petra Mandlová nesouhlasila s hodnocením, podle něhož byla škola pro dívku velmi důležitá a chtěla opustit domácnost a žít někde jinde. Madlová prohlásila, že dívka byla ve stresu kvůli své  rodině, která prosazovala tradiční hodnoty v domácnosti a uvedla, že dívka navštívila krizové centrum, aby si o tom pohovořila, než byla zabita.

18letý Afghánec není pro policii ve Vídni neznámý a údajně má historii trestné činnosti kvůli několika zločinům, včetně podvodů, krádeží a vyhrožování.

Podle zpráv se mladý migrant vyhýbal soudním líčením a soudce nařídil dne 11. září policii, aby jej zatkla v jeho domě, ale nebyla schopna jej najít v jeho vídeňském obytném obvodu Favoriten obydleném převážně migranty.

Obhájce Astrid Wagner řekl, že mladý muž vyjádřil „lítost“ a tvrdil, že nechtěl svou sestru zabít, ale jen ji ublížit.

Zabíjení je v posledních letech nejnovější v seznamu vražd páchaných migranty v rakouském hlavním městě. Nejvíce proslulý případ se vyskytl v loňském roce, kdy byla uklízečka ubita k smrti neúspěšným žadatelem o azyl, když byla na cestě do práce do převážně migranty obydlené čtvrti Ottakring.

Dalším případem byl v roce 2016 migrant z Gambie, který měl být deportován. Ten zabil mladou americkou ženu, která ho nechala bydlet u sebe doma, aby se vyhnul repatriaci. Migrant mladou ženu uškrtil, protože s ním nechtěla mít sex.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?