Aktivisté vyhrožují podpálením kostela, za jeho nápis k podpoře manželství mezi ženou a mužem

Australská církev obdržela „kruté“ výhrůžky o ohrožení jejich bezpečnosti poté, co vyvěsila nápis, který uvádí biblickou pozici manželství, což aktivisté vnímají jako „příčinu rozrušení“.

Před nadcházejícím hlasování o sňatku lidí stejného pohlaví, komunitní kostel Bellbowrie se dostal pod palbu hrozeb a urážek za to, že zveřejnil nápis, který poukazuje na to, že „Bůh vytvořil manželství mezi mužem a ženou“.

Pastor v kostele Brisbane John Gill řekl deníku Daily Mail Australia: „Na Facebooku se objevilo hodně surových věcí. Mám na mysli fyzicky vyhrožujících. Bylo to pro některé v kostele děsivé.

„Jeden z komentářů, které jsem viděl, byl například návrh, aby lidé přinesli benzín a kostel zapálili.“

Pastor dodal: „Tato debata má dvě stany mince, takže nebylo překvapením, že někteří s nápisem nesouhlasí. Ale co mne překvapilo, byla míra zlosti vyjádřena některými, která mohla být popsána pouze jako návistná řeč.“

Nápis byl poté úmyslně zničen a přeměněn na „Bůh vytvořil manželství mezi mužem a mužem“, zatímco se aktivisté nahromadili na facebookové stránce kostela, aby zde zanechali jedno-hvězdičkové recenze a karikatury homosexuálních párů a námořníků mávajících s LGBT vlajkami.

„Doufejme, že v této oblasti existují kostely, které uspokojí VŠECHNY křesťany, a ne jen ty, kteří zapadají do úzkoprsého pohledu této „církve Boží“. Jsem si jistý, že Kristus bude velmi zklamán jejich pohledem na křesťanství,“ napsal jeden aktivista.

Další z příspěvků uváděl: „Uzavřeně myslící skupina, která jasně diskriminuje členy naší ceněné komunity a jejich (velmi rozumné) hledání rovnosti v manželství.“

Mluvčí skupiny 4070 – místní skupiny aktivistů, která se snaží změnit definici manželství, která protestovala před kostelem – požadoval, aby byl nápis odstraněn a uvedl, že většina obyvatel Bellbowrie podporuje gay manželství.

„Naše komunita požádala církev, aby toto urážlivé oznámení odstranila, telefonovala, psala dopisy, e-maily, setkala se s úředníky, aby poukázala na škody a utrpení, které tím církev způsobila,“ uvedl mluvčí.

„Mnozí si uvědomují, že již není snadné udržet a vyjadřovat křesťanský pohled v Austrálii,“ uvedl bývalý architektonický designér, který rovněž odhalil, že ostatní církve se bojí dát biblické vzkazy na své billboardy.

Pastor uvedl, že věří, že je svoboda projevu pro Australany důležitá a říká: „To znamená, že homosexuálové jsou oprávněni vyjadřovat svůj názor a každý, kdo s jejich názory nesouhlasí, by je měl i tak respektovat a neurážet je za jejich vyjádření názorů.“

„Ve svobodné zemi mají takové právo i křesťané. Oni neočekávají, že s nimi bude každý souhlasit, ale neměli by očekávat stejnou svobodu slova a stejnou úctu, kterou dávají ostatním?“Řekl pastor pro deník Westside News.

„Jako pastor, není mou pozicí říkat lidem, jak hlasovat,“ dodal a poznamenal: „Mnoho z nás má přátelé a rodinu, kteří jsou gayové, a je absurdní si myslet, že je nenávidíme. My je moc milujeme.“

„Je možné mít jiné pohledy, ale stále milovat lidi. Takže to nemusí být zdrojem rozdělení celé Austrálie. Můžeme se lišit, přesto se navzájem respektovat a pečovat o druhé a nechat to na hlasování.“

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: Facebook)

Není zde článek celý?