Američané z regionu Dajr az-Zauru vyvezli vůdce IS, oznámil zdroj

V srpnu americké letectvo z regionu Dajr az-Zauru evakuovalo na sever Sýrie více než 20 polních velitelů a jim blízkých radikálů teroristické skupiny Islámský stát, oznámil RIA Novosti vojenský diplomatický zdroj.

„Během posledních týdnů na pozadí úspěšných akcí syrských vládních vojsk ve východní části Sýrie jednotka kontrolována americkými tajnými službami rychle evakuovala polní velitele z regionu Dajr az-Zauru do bezpečných oblastí pro další využití jejich zkušeností. Zejména 26. srpna z oblasti nedaleko obce Treif ležící severozápadně od Dajr az-Zauru byli vrtulníkem amerického letectva vyvezeni dva polní velitelé IS evropského původu a členové jejich rodin,“ oznámil partner agentury.

Podle něj 28. srpna z oblasti Albu Leil ležící jihovýchodně od Dajr az-Zauru bylo americkými vrtulníky vyvezeno asi 20 polních velitelů a jim blízkých radikálů IS na sever Sýrie.

„Je nutné poznamenat, že bojovníci, kteří díky Američanům ztratili své velitele, ve většině případech ukončují organizovanou činnost a opouští své pozice, přidávají se k jiným jednotkám nebo se zachraňují samostatným útěkem. Všechno to nakonec ještě více přispívá úspěchu útočné operace syrských vládních vojsk na východě Sýrie,“ poznamenal zdroj.


Není zde článek celý?