Americká expertka vysvětlila, proč USA nezahájí válku proti KLDR

Profesorka politologie na Miami Univesity June Teufel Dreyerová RIA Novosti jmenovala pět důvodů, podle kterých USA nezahájí válečné akce proti KLDR, nehledě na poslední testy a hrozby ze strany Pchjongjangu.

Podle Dreyerové důležitou roli hraje ta skutečnost, že síly americké armády jsou příliš zatížené i bez války s KLDR. „Vojska USA už pracují na hranici svých možností,“ oznámila expertka. Zejména poznamenala, že snížení přítomnosti amerických vojáků v Afghánistánu a na Blízkém východě bude mít v tomto regionu katastrofální následky.

„Navíc je pro rozhodnutí o začátku vojenských akcí proti KLDR potřeba brát v úvahu otázku peněz,“ myslí si Dreyerová. Připomněla, že na likvidace následků hurikánu Harvey budou muset USA vyčlenit nemalé prostředky.

Profesorka předpokládá, že USA nezačnou vojenské akce proti KLDR i kvůli reakci dalších států, které mohou přijmout USA jako agresora.

Dreyerová poznamenala, že navíc není zcela jasný postoj Číny k otázce KLDR. „Nemůžeme si být jistí v tom, jak daleko zajde Čína při ochraně KLDR,“ řekla.

Na závěr profesorka oznámila, že masové vraždy, ke kterým dojde hned, jak KLDR rychle zaútočí na hustě zalidněný Soul a jeho okolí, nedovolí Washingtonu zahájit vojenské akce proti Pchjongjangu.


Není zde článek celý?