Americké diplomaty v Rusku zbaví bonusů

Moskva chce srovnat podmínky práce ruské diplomatické mise v USA a americké v Rusku, chce pouze normalizovat situaci a zbavit americké diplomaty některých preferencí, oznámil náměstek ministra zahraničních věcí Ruska Sergej Rjabkov.

„Co se týká přivedení podmínek činnosti zahraničních úřadů a amerického diplomatického konzulátního personálu v Rusku do souladu s tím, co je tam stanoveno pro naše lidi, to je normální proces korekce, není to žádný krok, který dělá situaci ještě složitější,“ řekl novinářům v Helsinkách.

„Přesněji je to normalizace situace s některými doplňkovými bonusy nebo nějakými preferencemi pro Američany, které využívali po určitou dobu, ale po jejich tvrdých krocích, tvrdých opatřeních vůči našim zahraničním úřadům v USA se ukázalo další zachování takového stavu jako nemožné,“ dodal diplomat.

Podle slov Rjabkova podrobně vyjasnil pohled Ruska náměstkovi amerického ministra zahraničí Thomasu Shannonovi během setkání v Helsinkách. „Nechceme z toho dělat předmět další exploze emocí a sporů,“ zdůraznil náměstek ministra.


Není zde článek celý?