Analytička se vyjádřila k zlepšení ruského ratingu agenturou Fitch

Rozhodnutí mezinárodní ratingové agentury Fitch zlepšit výhled ratingu Ruska pomůže přilákat mezinárodní investory na ruský trh, agentuře RIA Novosti to uvedla zakladatelka a předsedkyně rady ředitelů společnosti Global Rus Trade Anna Nesterovová.

Mezinárodní ratingová agentura Fitch v pátek zlepšila výhled ratingu Ruska BBB- ze stabilního na pozitivní, což odpovídá nižší úrovni investiční kategorie.

Dnes z „velké trojky“ ratingových agentur pouze Fitch považuje tento rating za investiční. Agentura S&P dříve potvrdila dlouhodobý suverénní rating Ruska na úrovni BB+ s pozitivním výhledem, což odpovídá vyššímu stupni spekulativní kategorie. Agentura Moody’s ohodnotila Rusko ratingem Ba1.

„Mnozí odborníci očekávali zlepšení výhledu agentury Fitch ze stabilního na pozitivní kvůli zlepšení ekonomické konjunktury. V zemi lze sledovat růst průmyslové výroby. Inflace je nižší než bylo cílováno,“ uvedla Nesterovová.

Dále připomněla, že ruská centrální banka nedávno snížila základní úrok o půl procentních bodů — na 8,5 procenta a rubl zachovává svou stabilitu.


Není zde článek celý?