Armáda USA vydala pomůcku pro válku s Ruskem

Velení americké armády vydalo učební pomůcku o ruské taktice hybridní války a o tom, jak jí mají čelit ozbrojené síly USA. Píše o tom The National Interest.

Pomůcka pod názvem Ruská válka nové generace byla vydána v prosinci 2016 a celkem nedávno byla zpřístupněna k stažení na Internetu.

Jde o 68. stránkovou brožuru s grafickými kresbami a údaji o ruské vojenské technice. Zvláštní pozornost věnovali autoři pomůcky událostem na Krymu a na jihovýchodě Ukrajiny, kterých se, jak tvrdí brožura, zúčastnily menší oddíly Sil pro speciální operace (SSO).

Učebnice tvrdí, že se ruská strategie zakládá na změně režimů s pomocí spojení s místními „loutkovými silami“ a má za cíl změnu mocenského systému.

Dále jsou vyjmenována zranitelná místa RF, kterých si mohou využít ozbrojené síly USA. Vojákům prezenční služby chybí, podle autorů pomůcky, motivace. V brožuře se rovněž mluví o slabé logistice a silné, ale nepřesné letecké a dělostřelecké podpoře.

Autoři rovněž připomínají mohutnost ruské PVO a prostředků radioelektronického boje, přitom ale zdůrazňují nedostatečné množství této techniky.


Není zde článek celý?