Asad poblahopřál obráncům Dajr az Zauru k vítězství nad IS

Syrský prezident Bašár Asad během telefonního rozhovoru s velitelem obrany Dajr az Zauru poblahopřál obráncům města k prolomení tříleté blokády, která byla organizována teroristickou organizací Islámský stát, informuje tisková služba syrského prezidenta.

Dříve bylo informováno, že první jednotky syrské armády a spojenecké síly prorazily blokádu IS na jihozápadním směru, připojily se k obranným jednotkám Dajr az Zauru v oblasti činnosti 137. mechanizované brigády.

„Syrský prezident Bašár Asad během telefonního jednání s brigádním generálem Rafikem Šachadou, který velí bezpečnostním jednotkám, generálem Hamanem Mohammedem, který velí 17. brigádě, a generálem Isamem Zahreddinem, který velí 17. brigádě národní gardy a obránci letecké základny řekl: Vy jste svojí pevností dokázali, že máte před budoucími generacemi odpovědnost. V historii bude psáno, jak jste nehledě na vaše malé počty obětovali to nejcennější pro civilní obyvatele… Dnes jste spolu se svými přáteli bok po boku bojovali za proražení obklíčení města,“ stojí ve zprávě tiskové služby.


Není zde článek celý?