Asi tu máme dva Babiše. Jeden je hysterka, druhý v pohodě

Skoro to vypadá, jakoby tu byli dva dva Babišové. Ten jeden je hysterka, vyhrožuje, jde z něj strach. Jasně to bylo vidět naposledy na středečním jednání o jeho vydání policii. Druhý Babiš je naprosto odlišný. To je ten, co je v pohodě, co se usmívá, co se fotí s dětmi, králíčky a seniory.

Který je ten skutečný? Který je marketingový produkt? Který je člověk? Který je něco, jako plechovka limonády? To je naprosto jasné. Ve sněmovně, při živém přenosu to bylo opět jasné. Ve sněmovně to byl skutečný Babiš. Svůj zločin házel na ostatní, on nic neudělal, špatní jsou policisté (tradiční argument kriminálníků), házel strašidelné pohledy, křičel a mluvil poloslovensky.

To, co jezdí po cizích akcích, co rozdává knížečky a úsměvy, to je marketingovými poradci vymodelovaný Babiš. Uměle vytvořený produkt, který má za cíl dostat z lidí jejich hlasy při volbách. Nevěříte? Ověřte si to. Běžte na některou akci, kde Andrej Babiš bude agitovat, dostaňte se do přímého rozhovoru s ním a položte mu některou z palčivých otázek. Například, proč dotační podvod hází na svoji ženu a děti. Nebo kde vzal peníze na pořízení Agrofertu. Nebo co dělal pracovně v Maroku. Nebo jak se jmenují jeho kamarádi ze švýcarské střední, kteří mu údajně půjčili peníze. Zeptejte se. Poznáte pravého Babiše. Pokud bude v okolí hodně lidí, bude se smát, mávat rukama a odvádět řeč, s přibývajícími dotazy bude arogantnější a arogantnější. A pokud v okolí nikdo nebude, rovnou bude křičet, bude vás obviňovat a bude vulgární.

Chceme takového premiéra? Chceme premiéra obviněného z rozkrádání Evropské unie? Já ne.

Není zde článek celý?