Asiatští investoři ignorovali nové americké sankce proti Rusku

Nové americké sankce proti Rusku neovlivnily zájem asiatských investorů. Informoval o tom ruský ministr energetiky Alexandr Novak v kuloárech Východního ekonomického fóra, uvádí Rambler News Service.

„Vidím velký zájem ze strany asijsko-pacifického regionu. Nevidím z jejich strany otázky nebo náznaky, že sankce nějak snižují jejich zájem,“ zdůraznil ministr.

Na konci srpna ministr ekonomického rozvoje Maxim Oreškin oznámil, že americké sankce před evropskými společnostmi otevírají nové možnosti spolupráce s Ruskem. Předtím říkal, že možné rozšíření protiruských sankcí USA více uškodí prezidentovi Trumpovi a zájmům evropského byznysu než samotnému Rusku.

2. září podepsal americký prezident Donald Trump novelu zákona schválenou Kongresem o nových sankcích proti Rusku, Íránu a KLDR. Rozšiřuje řadu sektorových sankcí, zejména snižuje maximální termín financování ruských bank, jež podléhají americkým sankcím, na 14 dní a financování ropných a plynařských společností na 60 dní (dnes je to 30 a 90 dní). Zákon také upravuje okruh hlubokovodních a arktických šelfových projektů a také projektů ve sféře ropy a plynu s komplikovanou těžbou, pro které jsou zakázány dodávky zařízení a technologií.


Není zde článek celý?