Asociace tureckých novinářů odsoudila vyšetřování FBI vůči Sputniku

Vyšetřování FBI vůči agentuře Sputnik je evidentním porušením svobody médií, domnívá se generální tajemník Asociace tureckých novinářů Mustafa Kuleli.

„Bohužel prožíváme dobu, kdy na celém světě roste autokracie a tlak na novináře. Podobnou hrozivou tendenci pozorujeme v činech administrativy Trumpa. Samozřejmě, velmi to rozesmutňuje, vždyť to, co se děje v takové zemi jako je USA, kde je svoboda tisku garantována ústavou, je výstražným signálem pro novináře na celém světě,“ řekl Kuleli RIA Novosti.

„Zástupci místních a mezinárodních médií musí mít rovná práva v jakékoli zemi. Korespondent Sputniku musí mít na území USA stejná práva jako má například v Turecku. Protestujeme proti zavedení omezení činnosti novinářů kvůli obvinění z toho, že jsou agenty nebo lobbisty. Jsou evidentní pohrůžky a vměšování se do práce pracovníků nezávislých médií na celém světě. Je to otevřené porušení svobody tisku,“ dodal.

Vyjádřil názor, že USA musí vyjasnit danou situaci, a zdůraznil, že hon na média v USA se negativně odrazí na stavu svobody tisku na celém světě.


Není zde článek celý?