Australská policie varovala o nevyhnutelnosti velkého teroristického útoku v Sidney

Pomocník policejního komisaře australského státu Nový Jižní Wales Mark Murdock řekl o nevyhnutelnosti velkého teroristického útoku v Sidney.

„Nehledě na to, co se dělá, a na dobrou práci, kterou vykonávají právní orgány a rozvědka tak, aby nevyvolávaly zbytečný strach ve společnosti, k tomu dojde“, řekl Murdock, který řídí protiteroristické oddělení, v interview pro místní noviny Daily Telegraph.

Podle slov policisty představují hrozbu „jednotlivci“ nebo skupiny, o nichž není úřadům nic známo. „Můžeme zvládnout to, co známe. Hrozba ale pochází právě od toho, co neznáme“, vysvětlil.

Podle jeho slov není možno zavřít takové sociální sítě, jako jsou Google a Facebook, jichž mohou využívat verbíři.

Australské úřady oznámily 30. července, že bylo zabráněno teroristickému útoku na palubě letadla, které letělo ze Sidney do SAE. Právní orgány obvinily z příprav a plánování útoku dva lidi, kteří byli zadrženi v rámci vyšetřování, třetímu nebyla předložena žádná obvinění a čtvrtý byl propuštěn na kauci. Podezírané osoby plánovaly spustit výbušné zařízení. Později noviny Australian napsaly, že chtěli otrávit cestující letadla siřičitým plynem.


Není zde článek celý?