Babiš nějak pozapomněl rozdat potřebným 52 milionů, o které o*ebal stát

Babišův pokus o úhybný manévr nějak vyprchal. V době, kdy vyšlo na jevo, že účelově nakoupil dluhopisy své vlastní firmy se záměrem neplatit daně, slíbil, že 52 milionů, které by měl správně zaplatit státu, rozdělí potřebným. Premiér Bohuslav Sobotka v té souvislosti uvedl, že Babiš ojebal stát na daních.

A co se stalo? Nic. V únoru tým Babiše typicky trapným žoviálním tónem ohlásil velký zájem. „Ahoj lidi, píše vás teď strašně moc, že byste taky potřebovali pomoct, když je volných 52 milionů (tedy vlastně už 51). Jsou to desítky mailů a telefonátů, nestíhám to číst, ani kolegové nestíhají zvedat mobil. Úplně jste nás vytížili, tak chci POPROSIT: počkejte pár dnů s žádostmi, komentáři, maily a telefonáty. Nezvládáme. Objednal jsem si novou webovou stránku, kam mi budete moci psát všechny žádosti, tak se těším. Měla by být do týdne, ale doufám, že se mi povede, aby to bylo dřív. Pak dám vědět, ať mi tam napíšete a všechno si to budu číst. JSEM FAKT PŘEKVAPENEJ. Děkuju moc za takový zájem.“

Od té doby visí na webu, který Babiš slavně nechal zřídit jen oznámení o tom, že je potřeba čekat. „Přišlo mi obrovské množství žádostí a ty teď zpracovávám. Zabere mi to nějaký čas přečíst a vyhodnotit. Do zpracování všech žádostí bych vás všechny poprosil o strpení, není jednoduché vybrat správné adepty“.

Čtení Babišovi zabírá asi hodně času, peníze, které měly patřit státu tak ještě nerozdělil. A pokud by teď rozdělil, což by patřičně zneužil pro svůj prospěch a svoji propagaci, nešlo by náhodou o náklady nutné započítat do limitu předvolební kampaně?

Na web 52 milionů PR tým použil bílou barvu, pro dotvoření dojmu čistoty i fotku Babiše v bílé košili. Jakože je vše pěkné, čisté. Jenže ono není vše pěkné a čisté. Ministr financí dupající po všech živnostnících se sám vyhýbá placení daní a když už slíbí, že peníze, o které stát připravil, rozdá postiženým dětem, důchodcům a dalším potřebným, neudělá ani to. Samé lži.

Není zde článek celý?