Babiš neměl být podle šéfa ODA Sehnala vydán. Prý ho to poškozuje před volbami

Miliardář Pavel Sehnal, majitel značky ODA, kterou se rozhodl obnovit, se vyjádřil k vydání Babiše trestnímu stáhání. Podle něj je to špatně. Babiše to prý před volbami poškozuje. Podle Sehnala by před volbami politici vůbec vydáváni stíhání neměli být. V poslední době se znovu otevírá debata nad tím, že by imunita poslanců měla být zrušena. To si ale Pavel Sehnal nemyslí.

„Imunita poslanců a senátorů není samoúčelná. Mimo jiné má zamezit politickým a společenským intervencím namířeným proti skupině poslanců nebo senátorů. Nechci se vyjadřovat ke skutečnosti, zda pan Babiš společně se členy své rodiny zneužil dotační výzvy a spáchal trestný čin. Moje stanovisko je, že by parlament či senát měl dodržovat nějakou karenční (ochranou) dobu v délce 3 až 6 měsíců před volbami a během této karenční doby své členy nevydávat, pokud to s ohledem na podstatu kauzy neohrožuje její budoucí šetření a případné stíhání pachatelů,“ uvedl Pavel Sehnal, kterému patří například výstaviště v Letňanech, Aquapalace v Čestlicích, nebo Pojišťovna Slávia.

Dále Sehnal namítl, že takévé trestní stíhání politiky dehonestuje. Pokud to bude pokračovat, nikdo politiku nebude dělat, naznačil majitel ODA. „Pokud parlament a senát nestanoví nějakou karenční (ochranou) dobu před volbami, budeme svědky podobných kauz před každými volbami. Ale tyto kauzy nás politiky dehonestují v očích voličů. Uvědomte si to prosím. Už dnes je velmi obtížné získat pro činnost politické strany slušné lidi. Veďme předvolební kláni důstojně a zodpovědně,“ řekl.

Pavel Sehnal ohlásil obnovu značky ODA v letošním roce, kandiduje v parlamentních volbách a představil vlastního prezidentského kandidáta, Vratislava Kulhánka, který před časem vedl automobilku Škoda. Bývalí členové ODA z 90. let, například filozof Daniel Kroupa, se od současné ODA distancovali.

Není zde článek celý?