Babiš nepůjde do superdebaty na ČT. Bližší je mu TV Nova

Předseda hnutí ANO zřejmě opět nedorazí do politického pořadu veřejnoprávní televize. Slíbená účast v superdebatě ČT mu totiž koliduje s programem stejného formátu, který připravuje komerční Nova. Po odmítání účasti v Otázkách Václava Moravce tak Andrej Babiš opět dokazuje, že mu Česká televize nestojí za návštěvu, i když předem potvrzenou.

Jak informuje deník Echo24, neúčast na ČT vyplývá z dnešního Babišova facebookového příspěvku, ve kterém zve Lubomíra Zaorálka do pořadu, který navštíví v TV Nova. Ten však vysílacím časem koliduje právě se superdebatou, připravovanou na veřejnoprávní stanici.

Babišovo jednání není žádným překvapením. Již dříve nepřišel do Otázek Václava Moravce a raději jel dělat předvolební kampaň, ačkoliv se omlouval kvůli nemoci v rodině. I volba TV Nova není nepochopitelná.

Zdejší vedení zpravodajství je totiž podle informací deníku FORUM 24 předsedovi ANO nakloněno, což je zjevné i z reportáží, ve kterých o bývalém ministru financí informují, nebo spíše neinformují.

Zdá se, že je v současné nepříjemné situaci si Babiš raději odpustí konfrontaci s moderátorem, který by mohl klást nepříjemné otázky a raději zvolí téměř „domácí půdu“. Česká televize se totiž dlouhodobě médiem, které oligarchovi vadí a často na ni podává stížnosti Radě ČT. Převážně kvůli pořadu Marka Wollnera Reportéři ČT, ve kterém se jako málokde dozví divák pravdu například o podnikání bývalého šéfa státní kasy.

Není zde článek celý?