Babiš šel zapózovat na koncert Kryštof. „Nesnáším Andreje,“ dozvěděl se z triček

Rudá trika s nápisem Miluju Kryštof, nesnáším Andreje měli někteří účastníci sobotního koncertu na Strahově. | FOTO:

Kapela Kryštof, kterou lze bez nadsázky považovat za součást holdingu Agrofert, měla v sobotu první ze dvou velkých koncertů na Strahově. A protože se na stadion při této příležitosti namačkalo 40 tisíc lidí, nenechal si akci ujít ani Andrej Babiš. Agrofert, který nyní papírově ovládá také jeho manželka, platil v minulosti řadu akcí kapely Kryštof. Partnerem byl také při proběhlém strahovském koncertu.

Kamarádství Babiše a kapely Kryštof už bylo v minulosti terčem mnoha vtipů. Například na Facebooku funguje skupina Skládáme texty kapele Kryštof, která má téměř 17 tisíc členů. Lidé si tu dělají legraci právě ze spojenectví Krajčo-Babiš. Prohlubující se spolupráce masově oblíbené kapely a pána, který potřebuje oslovit masy, aby se mohl stát premiérem a vyhnout vězení, už ale moc nebaví některé fanoušky kapely Kryštof.

Někteří se vymezují proti Babišovi. A tak se stalo to, že na sobotním koncertu bylo možné potkat posluchače v triku s nápisem: „Miluju Kryštof, nesnáším Andreje“. Evidentně ne každý měl radost z toho, že Andrej přišel agitovat na koncert milované popové kapely.

A pokud koncert sponzoruje firma, kterou ovládá manželka jednoho z kandidátů na premiéra a pokud se tento kandidát přišel na koncert předvádět, není to vlatně takový předvolební mítink pro 40 tisíc lidí? A neměl by se na to podívat Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí?

Není zde článek celý?