Chovanec po schůzce se Zemanem: Čapí hnízdo jsme vyřešili za tři minuty

Ministr vnitra Milan Chovanec se setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Nenaplnily se však předpoklady, podle kterých měl Chovanec hlavě státu vysvětlovat okolnosti kauzy Čapí hnízdo. To se podle šéfa vnitra probíralo pouze několik minut, a to vzhledem k tomu, že Zeman od něj dostal dort k narozeninám právě ve tvaru Babišovy farmy.

Chovanec upozornil, že s prezidentem nemohl o kauze Čapí hnízdo debatovat, protože ani jeden z nich nemá do problému vhled. „Spolu s policejním prezidentem jsme vysvětlili, že nevíme víc, než se objevuje v médiích,“ řekl ministr vnitra na krátkém brífinku. Jediným, kdo by prý mohl Zemanovi podat víc informací, protože je součástí vyšetřování je Andrej Babiš.

Zároveň Chovanec upozornil, že právě v médiích se občas objevují polopravdy nebo lži. „Myslím si třeba, že není pravda, že dozorový státní zástupce o tom nevěděl, to jsme si s prezidentem vysvětlili,“ prohlásil ministr.

Po krátké debatě o farmě podezřelé z dotačního podvodu se Chovanec se Zemanem věnovali diskusi o současné situaci ČSSD a také třeba o předvolebních průzkumech. „Rozebírali jsme také politiku, třeba včerejší průzkum CVVM. Pan prezident se zajímá o průzkumy a rozebírali jsme příčiny špatných výsledků ČSSD. Jejich řešení vidí, stejně jako já, v návratu ke kořenům,“ vysvětlil dobře naladěný Milan Chovanec, který rozhovor s prezidentem označil za příjemný.

Není zde článek celý?