Čína ohlásila omezení dodávek paliva do KLDR

V rámci plnění rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která uvaluje nové sankce na KLDR, omezuje Peking dodávky paliva Pchjongjangu a dovoz severokorejského textilního zboží. Oznámili to na ministerstvu komerce ČLR.

Mj. od 1. října omezí Čína export naftových výrobků do KLDR. Podle rezoluce RB OSN mohou členské země této organizace vyvážet do KLDR nejvíce 500 tisíc barelů (čili 60 tisíc tun) naftových výrobků, a od 1. ledna 2018 — nejvíce 2 miliony barelů ročně.

Čína zastavuje kromě toho od 23. září dodávky do Severní Koreje plynového kondenzátu a zkapalněného zemního plynu. „Od půlnoci v den zveřejnění tohoto prohlášení se zastavují dodávky do KLDR plynového kondenzátu a zkapalněného zemního plynu“, praví se v prohlášení ministerstva komerce ČLR. Zákaz se přitom dotýká také výrobků, které se už nacházejí na hranici, ale neprošly celní kontrolou.

Od 23. září omezuje Čína také dovoz textilu z KLDR, a od 11. prosinec budou jeho dodávky úplně zakázány. Toto opatření se dotýká také nákladů, které se budou nacházet na hranici, ale neprojdou celním odbavením.


Není zde článek celý?