Clintonová obvinila Putina z „osobní vendety“

Bývalá kandidátka na prezidenta USA Hillary Clintonová, která prohrála v prezidentské kampani s Donaldem Trumpem, tvrdí, že ruský předák Vladimir Putin měl vůči ní „osobní vendetu“ kvůli politice jejího manžela Billa Clintona v době, kdy byl pánem Bílého domu.

„Byla nesporně komunikace a bylo nesporně i jisté pochopení. Protože nepochybuji o tom, že (Vladimir) Putin chtěl, abych prohrála a aby Trump vyhrál… Nepochybuji o tom, že Trumpův předvolební štáb a jiní pomocníci pracovali velmi pilně, aby utajili své styky s Rusy“, prohlásila Clintonová v interview pro noviny USA Today věnovaném její knize pod titulkem Co se stalo.

„Jsem o tom přesvědčena“, řekla Clintonová, kdy odpovídala na otázku, jestli věří ve spiknutí Trumpových pomocníků.

Podle verze Clintonové zahájil Putin proti ni „osobní vendetu“ po zapojení do NATO východoevropských zemí za vlády Billa Clintona. „I když jsem si nemohla představit, že mu stačí odvaha podniknout rozsáhlý tajný útok na naši demokracii, zrovna před naším nosem, a že mu to tak hladce projde“, dodala bývalá kandidátka.

V interview pro USA Today Clintonová rovněž prohlásila, že se dozvíme ještě hodně o „ruských kyberútocích“ a také o zveřejnění na webu WikiLeaks elektronických dopisů Národního výboru Demokratické strany a bývalého vedoucího štábu Clintonové Johna Podesty.


Není zde článek celý?