Dvěma krymským městům vzniknou nová partnerská evropská města

Feodosija a Jevpatorija podepíšou protokoly o stanovení přátelských vztahů s městy Rakouska a Bulharska na začátku listopadu, píší noviny Izvestija s odvoláním na stálého zástupce Krymu při prezidentovi RF Georgije Muradova.

Na listopadové konferenci „Krym v mezinárodním kontextu“ plánují uzavřít dohodu o stanovení partnerských vztahů mezi Jevpatorijou a Feodosijou se dvěma evropskými městy v Rakousku a Bulharsku,“ uvádí noviny.

Muradov řekl, že jmenovat tato města Rakouska a Bulharska předčasně za to nestojí kvůli možné reakci Kyjevu. „Já bych teď názvy měst nejmenoval. Kyjev začne silně tlačit na evropské zástupce s pomocí podávání různých apelací a oznámení na MZV jednotlivých zemí,“ řekl.

Šéf Krymu Sergej Aksjonov sdělil novinám, že se na konferenci plánují vést jednání o partnerských vztazích se zástupci francouzské a italské delegace. „Všechno je to důležitou částí národní diplomacie a čím více je takových vztahů, tím větší mají možnost se společnosti evropských zemí dozvědět pravdu o situaci na Krymu… vidět na vlastní oči, že není žádná „anexe“ nebo „okupace“ Krymu, ale svobodná volba svobodných lidí,“ poznamenal.


Není zde článek celý?