Exploze v londýnském metru: Zraněno je asi 20 lidí. Policie mluví o teroristickém činu

Exploze neznámého předmětu ve vlaku londýnského metra dnes vážně zranila několik lidí; na místě jsou záchranáři a policisté. Příčina výbuchu zatím není jasná, policie však podle agentury Reuters už incident označila za teroristický čin. Doprava v oblasti je částečně přerušena. K neštěstí v povrchové stanici Parsons Green na jihozápadě Londýna. Někteří cestující mají popálené obličeje, napsala londýnská verze deníku Metro.

Vybuchl patrně koš, taška či podobný předmět, naznačuje s odkazem na fotografie na sociálních sítích server listu The Daily Telegraph. Podle něj bylo také zřejmě několik lidí poraněno v tlačenici, když dav v panice utíkal z místa neštěstí.

Na snímcích možného zdroje exploze je vidět, že z podezřelé tašky na podlaze vagonu trčí dráty. Agentuře Reuters jeden ze svědků řekl, že na místě viděl příslušníky jednotky specializované na bomby a také členy protiteroristického policejního útvaru. Na sociálních sítích se v této souvislosti objevily spekulace, že šlo o záměrný útok. Úřady to zatím oficiálně nekomentovaly.

Při dnešním neštěstí utrpělo zranění přibližně 20 osob, napsal s odvoláním na nejmenovaného svědka list The Independent.

Parsons Green byla evakuována a uzavřena. Úřady na místo vyslaly 50 hasičů a velký počet policistů, informoval list Evening Standard. Kvůli incidentu také přestala jezdit linka mezi stanicemi Earls Court a Wimbledon.

O případu je průběžně informována premiérka Theresa Mayová, která se chystá předsedat narychlo svolanému zvláštnímu krizovému výboru (COBR), který se má sejít kolem 14:00 SELČ, uvedl úřad vlády.

„V myšlenkách jsem se zraněnými z (stanice) Parsons Green a se členy zásahových týmů, kteří opět reagují rychle a statečně na pravděpodobný teroristický incident,“ prohlásila Mayová.

Británií letos otřásly čtyři útoky připisované teroristům a v zemi panují zpřísněná bezpečnostní opatření.

Není zde článek celý?