Fotograf Sputniku se stal národním mistrem v soutěži Andreje Stěnina

Fotonovinář Sputnik.Kyrgyzstán Tabyldy Kadyrbekov se stal vítězem státního hlasování v mezinárodní soutěži fotonovinařiny Andreje Stěnina, kterou organizuje mediální skupina Rossija segodňja pod záštitou ruské komise pro záležitosti UNESCO.

Jeho práce „Prodavačka sladké vaty“ se podle výsledků online hlasování stala tou nejlepší a také dostala speciální cenu poroty.

Tabyldy Kadyrbekov promluvil o příběhu vytvoření této fotografie. Podle autora snímku šel nejdříve neochotně kvůli silné vánici plnit zadání od šéfredaktora, ale během focení se mu to začalo líbit. „Bylo zajímavé pozorovat, jak obyvatelé Biškeku reagují na sněžnou vichřici. Už jsem chtěl dokončit fotoprocházku po hlavním městě, když jsem uviděl babičku, která prodává sladkou vatu. Udělal jsem fotku, ale zdálo se mi, že tam něco chybí. Obešel jsem ji, udělal pár záběrů. A potom se tetka najednou usmála a já jsem udělal ten záběr. Zeptala se mě: „Proč mě fotíš?“ A já jí odpověděl: „Na památku,“ řekl fotograf.

Podle ředitele fotooddělení MIA Rossija segodňja Alexandra Štola demonstruje online hlasování, kterého se uživatelé sociálních sítí aktivně účastnili, vysokou popularitu současných fotografií u diváků.

„Práce, pro které fanoušci hlasovali, odlišuje přesnost v předání náhodně zachycených životních scén a výraznost fotografických barev,“ poznamenal Štol.


Není zde článek celý?