Francouzský muslim, který byl na seznamu sledovaných teroristů, byl přijat k policii

Co by se mohlo pokazit? Pokud si myslíte, že je to nerozumné, jste jen rasista, fanatik nebo islamofob.       

Francouz, který byl na seznamu sledovaných teroristů, jelikož vykazoval známky radikalizace k extremistickému islámu, byl přijat do řad policejních sil Francie.

Muž byl zařazen na seznam sledovaných teroristů v roce 2012, protože byl známým radikálním islamistou a francouzská zpravodajská služba DGSI jej několik let měla pod dohledem kvůli jeho chování, informoval francouzský zpravodajský server RTL.        

Bez vědomí, že byl sledován, muž, kterého jméno nebylo uvedeno, požádal o vstup do ozbrojených sil, ale jeho pokus nebyl úspěšný.

Muž se pak rozhodl, pokusit se vstoupit do řad francouzských policejních sil.

Navzdory tomu, že byl zřejmě pod kontrolou, muž byl přijat jako Adjoint de Securité, což je místo pod kvalifikovaným policejním důstojníkem, který může hlídat ulice a plnit administrativní povinnosti.

A to navzdory tomu, že DGSI dostala významné informace o jeho chování a zaslala jeho detaily ministrovi vnitra, který dohlíží na policii, píše RTL.

Muž byl držen pod dohledem a poté, co se bezpečnostní síly přesvědčily, že nebyl přímo zapojen do žádného teroristického útoku, bylo mu umožněno absolvovat výcvik a stal se dne 22. září plně kvalifikovaným policejním důstojníkem, když absolvoval požadovaný výcvik.

Poté byl dokonce vyřazen ze seznamu sledovaných teroristů.

(Local/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

Není zde článek celý?