Generální tajemník OSN okomentoval osvobození Dajr az-Zauru

Osvobození Dajr az-Zauru je důležitým faktorem, oznámil v rozhovoru pro RIA Novosti generální tajemník OSN António Guterres před úsekem vysoké úrovně Valného shromáždění. Zároveň neživí naděje, že v důsledku této vojenské operace v Sýrii budou odstraněni teroristé.

„Bude to důležitý faktor, ale neživím naděje, že teroristé budou zničení pouze v důsledku této vojenské operace, která je samozřejmě velmi důležitá,“ řekl Guterres.

Podle něj je důležité reagovat na základní příčiny. „I tady je politické rozhodnutí velmi důležitý nástroj pro to, abychom nedovolili IS, které je poráženo v Sýrii a Iráku, se shromáždit někde jinde, jako to vidíme například v Afghánistánu. Musíme mít komplexní strategii pro efektivní boj s terorismem a zároveň reagovat na zdroj problému,“ myslí se generální tajemník OSN.

Ve městě je stále velmi těžká humanitární situace. Navzdory několika konvojů humanitární pomoci je v Dajr az-Zauru nedostatek pitné vody, potravin a léků. Obyvatelé zůstávají bez elektřiny kvůli absenci státních dodávek elektrické energie a nedostatku paliva do generátorů.


Není zde článek celý?