Íránská kolona s humanitární pomocí se dostala do palby v Dajr az-Zauru

Nejméně pět lidí bylo zraněno při minometném ostřelování kolony nákladních automobilů s humanitární pomocí u budovy magistrátu syrského Dajr az-Zauru, oznámil zpravodaj RIA Novosti z místa události.

Dva minometné granáty explodovaly u náklaďáků v jedné z centrálních ulic Dajr az-Zauru. Byl zraněn jeden řidič a nejméně čtyři pokojní občané.

„Kolona, která dorazila dnes do Dajr az-Zauru, přivezla humanitární pomoc z Íránu. Kromě potravin bylo dopraveno přes 20 tun léků. Dnešní ostřelování však ještě jednou ukázalo, že teroristé IS nemají žádné zásady. Jejich úkolem je jen zabíjet pokojné občany“, řekli zpravodaji RIA Novosti na magistrátu.

V Dajr az-Zauru prorazila syrská armáda 5. září více než tříletou blokádu teroristické skupiny Islámský stát. V pondělí syrská vládní vojska za podpory vojenského letectva RF provedla násilný přechod řeky Eufratu v okolí Dajr az-Zauru, vytlačila teroristy z řady osad a v současné době rozvíjejí ofenzívu východním směrem. Arabsko-kurdské oddíly Syrských demokratických sil (SDF) a koalice v čele s USA útočí na baštu IS na Eufratu — město Rakka.


Není zde článek celý?