Japonci, kteří přiletěli charterem na Kurily, chtějí příště cestovat po moři

Cestující letu z Japonska na Jižní Kurily si stěžovali, že se cítí špatně, a chtěli by příště cestovat po moři, sdělily RIA Novosti zdroje z letecké společnosti Aurora, jejíž letadlo vykonalo včera charterový let z Hokkaida na Kunašir a Iturup se skupinou bývalých obyvatel těchto ostrovů.

„Mnozí se cítili špatně, stěžovali si a říkali, že měli raději cestovat po moři,“ sdělili zaměstnanci letecké společnosti, kteří si nepřáli uvedení jejich jmen.

Letadlo společnosti Aurora dopravilo včera z Nakašibecu skupinu ze 70 Japonců, hlavně velmi pokročilého věku, na Kunašir, kde se bývalí obyvatelé ostrovů rozdělili a část jich se vydala na Iturup. Kvůli špatnému počasí se letadlo nemohlo odletět tentýž den na Kunašir pro ostatní a vrátit se do Japonska, bylo tedy vypraveno do Južno-Sachalinsku.
Aby mohlo letadlo vzít skupinu Japonců z Kunaširu, včetně náměstka japonského ministra zahraničí Kazujuki Nakaneho, má přistát na Kunaširu a pak se vrátit do Nakašibecu, umožní-li to počasí. V opačném případě se posuzuje možnost jejich návratu po moři.


Není zde článek celý?