Jasné stanovisko poslanců: Babiše a Faltýnka definitivně dali policii

Vydáni. Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka poslanci vydali trestnímu stíhání pro dotační podvod. Poslanci o vydání jednali více než sedm hodin. Rozhodnutí bylo jednoznačné. Debatu protahovali především zástupci ANO. Vytrvale se snažili stáčet debatu k jiným tématům.

Oba poslance chce policie obvinit z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Babiše navíc ze zvlášť závažného zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie. Oběma hrozí až deset let vězení. V kauze chtějí policisté obvinit také manželku Babiše Moniku nebo jejího bratra Martina Herodese.

V diskusi údajní podvodníci Babiš a Faltýnek nepředložili žádné nové argumenty. Pouze pomlouvali a uráželi politické konkurenty a policejní vyšetřovatele.

Při samotném hlasování opustili jednací sál poslanci ANO. Zůstal jen Babiš a Faltýnek. Oba hlasovali pro své vydání. Předseda lidovců po hlasování řekl, že si odchodem poslanců ze sálu vedení ANO pojistilo, aby některý z jeho poslanců nehlasoval pro vydání. Martin Plíšek z TOP 09 tento krok ANO kritizoval.

Není zde článek celý?