Jihokorejský prezident vysvětlil, proč má Putin v sobě „ducha amurského tygra“

Prezident Jižní Koreje Mun Če-in má za to, že v jeho ruském kolegovi Vladimiru Putinovi žije duch amurského tygra, který se vyznačuje odvahou.

Podle Mun Če-ina je Dálný Východ odpradávna regionem, v kterém spolupracovaly národy dvou zemí, nežili tu jenom Rusové, ale také předkové Korejců, kteří svým úsilím oživili tuto zemi.

„Když jsem letěl, spatřil jsem obrovské lesy a zemi, jež svými obrysy připomínají tygra, který běží ze Sibiře do pohoří v Koreji. Korejci považují odpradávna tygra za posvátné zvíře a mají ho velmi rádi. Mnohým se zdá, že se váš duch, pane prezidente, podobá duchu amurského tygra. A slovo In z mého jména, Mun Če-in, také znamená tygra,“ řekl prezident Korejské republiky.

Řekl, že jsou si s Putinem podobní svoji tygří odvahou a smělostí. „A budeme-li dál spolu pracovat a rozvíjet Dálný Východ, všechno se nám podaří. Není to pravda?“ řekl Mun Če-in.

Ve svém projevu vyzdvihl rovněž velký potenciál dálněvýchodního regionu, o kterém mluvili mnozí ruští vládci. „Ruská carevna Kateřina II. dávno věděla o potenciálu Sibiře a Dálného Východu. Řekla: věřím, vyjde hvězda Východu, odkud má přijít světlo. Dnes nastala nová éra, ale Dálný Východ je stále atraktivní jako země spolupráce,“ řekl jihokorejský prezident.


Není zde článek celý?