Kandidát na prezidenta Drahoš už má přes 100 tisíc podpisů

Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš je jedním z favorizovaných kandidátů na post prezidenta. To dokazuje i počet podpisů, které se mu podařilo získat – překročil číslo sto tisíc. A sbírat bude dál.

„Mám dobrovolnický tým snů!  Je mi ctí, že mohu oznámit prolomení šesticiferné hranice počtu zkontrolovaných podpisů pod peticí za moji kandidaturu. Aktuální číslo je 102 796. Ze srdce děkuji všem; jak už jsem řekl, každý z těch podpisů je pro mě závazkem, kterému se nezpronevěřím. A abych nezapomněl, protože jsou podpisové stánky místem, kde se s vámi mohu setkávat osobně, sbíráme dál… ,“ stojí na Drahošově facebookové stránce.

Aktuální čísla jsou známa také u dalšího kandidáta Michala Horáčka, má jich přes 80 tisíc. Padesátitisícovou hranici zatím nepřekonal lékař Marek Hilšer, který jich má asi 30 tisíc. Současný prezident Miloš Zeman má prý 60 tisíc podpisů, sdělila jeho manželka v srpnu.

Kandidát strany ODA Vratislav Kulhánek sbírá podpisy poslanců a senátorů. Díky nim již může kandidovat Jaroalsva Kubera z ODS.

Prezidentské volby se budou konat 12. a 13. ledna 2018.

Není zde článek celý?