Klekli na ně: FAU jde k soudu. Zajišťovací příkaz označuje za nezákonný

Právní zástupce FAU JUDr. Alfréd Šrámek informoval, že 22. 9. 2017 bude Krajský soud v Ostravě projednávat žalobu FAU proti nezákonnému zajišťovacímu příkazu Celní správy – Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj, vydanému na dosud nestanovenou spotřební daň z minerálních olejů za měsíc srpen 2016.

Právní zástupce FAU zdůrazňuje nezákonnost a nedůvodnost zajišťovacího příkazu, napadeného žalobou, když k jeho vydání došlo v rámci nesprávného úředního postupu – nezákonného zásahu orgánů Celní a Finanční správy České republiky a při absenci existence odůvodněné obavy, že daň, která dosud nebyla stanovena, bude v době její vymahatelnosti nedobytná jako zákonného podkladu pro jeho vydání.

Právní zástupce FAU dále uvádí, že při nahlédnutí do soudního spisu navíc zjistil, že celní správa manipulovala s daňovým spisem předloženým soudu tak, že soudu nedoložila jako součást daňového spisu listiny, které podle názoru FAU prokazují nedůvodnost vydání zajišťovacích příkazů celní správy.

Jednání bude konáno v jednací síni č. 15, přízemí, v budově A Krajského soudu v Ostravě od 9.00 hod, soudní jednání je veřejné.

Není zde článek celý?